Yönetim Kurulu Başkanımızın yeni yıl mesajı

Değerli Çalışma Arkadaşlarım,

2015 yılı bizim için her zamankinden daha çok çalışarak geçti. En önemli yatırımımız ise Çevre ve İSG ölçümleri yapan Laboratuvarımız olan AND Analiz A.Ş. oldu. AND Analiz yatırımını yaparken her şeyin en iyisini yapma gayretimiz sürecin beklediğimizden de uzun ve yorucu olmasına yol açtı. Çevre ve İSG ölçümü, analizi yapan cihazların en güvenilir markasını, teknolojisi en yeni olanını almaya gayret ettik. Örnek vermek gerekirse bizimle aynı hizmeti veren neredeyse tüm laboratuvarlarda ICP-OES cihazı kullanılırken biz ondan 3 kat daha yüksek maliyetli ICP-MS cihazı aldık. Tüm altyapının tam kapsamlı bir laboratuvar için eksiksiz olabilmesi için hazır bir bina üzerinde çalışmaktansa kaba inşaatı bitmiş bir binayı eksiksiz bir alt yapı ile donatarak ve sadece bunun için 5 ay uğraşarak toplam 7 ayda, Şubat 2015 de başladığımız AND Analiz yatırımımızı 2015 ağustos ayında tamamladık ve Eylül ayında Türkak ve Çalışma Bakanlığı Denetimine girdik. Başarılı geçen denetimler ardından da 15 Aralık 2015 de Çalışma Bakanlığından İSG ölçümlerinde tam kapsamlı Laboratuvar olarak yetkilendirildik.

Toplam 1100 m2 kapalı alanda, çalışanıyla, cihazıyla, altyapısıyla her şeyin en iyisi ile hizmet vermek üzere hazırlanan AND Analiz için 2016 hedeflerimiz tabi ki çok büyük.

Yatırım kararı verdiğimiz ilk günden bugüne değişmeyen ve bundan sonrada değişmeyecek en önemli hedefimiz hacmi, kapasitesi, cirosu ve kalitesiyle Türkiye’nin en iyi Çevre Laboratuvarı olmaktır.

Sektörde ki amiral gemimiz, ilk göz ağrımız AND Belgelendirme'nin de yeri ayrıdır. 15 Eylül 2006 tarihinde ICR olan adının AND olarak değişmesiyle sektöre giren firmamız 2016 yılında 10. yılını kutlayacaktır. Her yıl faaliyet ve yetkilerini arttırarak büyüyen AND Belgelendirme'nin 10. yılında yeni faaliyet alanlarına girmesi ve %100 büyümesi hedeflerimiz arasındadır.

Çevre mevzuatının değişmesiyle birlikte 2011 yılında faaliyetlerine başlayan bir diğer firmamız olan ICR Çevre’de bugüne kadar eski bir çalışanımız olan Zeynep Güler liderliğinde ve yönetiminde, butik firma tadında çalışmış, Ülkemizin önde gelen kuruluşlarının bu konuda ki en büyük çözüm ortağı olmuştur. 2016 yılının ICR Çevre’nin de atılım yılı olacağına inancım tamdır.

ICR Akademi ise 2012 yılında yine eski çalışanlarımızdan Bulut Kutsav yönetiminde İş Güvenliğini ilgilendiren her konuda faaliyet göstermek üzere çalışmalarına başlamış, 3 sene gibi kısa bir sürede önemli projelere imza atmış ve hızla büyümeye devam eden bir kuruluşumuzdur. 2016 senesinde A tipi bir muayene kuruluşu olma hazırlıklarına başlamış olan ICR Akademinin sektörün büyüklerinden biri olması için hedefler konulmuş ve çalışmalar başlamıştır.

Hissedarları, yöneticileri ve çalışanları ile biz kocaman bir aileyiz. Bu büyük hedeflere ulaşma konusunda en güvendiğimiz dayanağımız ise sizlersiniz. Her biriniz 2015 yılındaki bu yoğun tempomuzda çok emek harcadınız ve çok çalıştınız. Gerektiğinde sorumluluğunuz dışındaki işleri de hiç gocunmadan, hiç şikayet etmeden seve seve yaptınız. En büyük kazançlarımızdan biride sizlersiniz.

Büyük umut, beklenti ve hedeflerle yeni bir yıla giriyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz her sektörde bizi anlatan en önemli tanımın “güvenilen kuruluş” olduğunu hiç unutmadan, bilgi, özveri ve performansa dayalı çalışma anlayışınızla yükselen değer olacağımıza yürekten inanıyorum. Başarılarla dolu geçen 2015 yılı için hepinize ayrı ayrı teşekkür eder, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılarla dolu keyifli bir yıl diliyorum.


Hüseyin Yazıcı
Genel Müdür - AND Uluslararası Denetim ve Gözetim Hiz. Tic. Ltd. Şti.
Yönetim Kurulu Başkanı - AND Analiz Test ve Ölçüm ve Laboratuvar Hiz. Tic. A.Ş.